Haber

KONYA’DA 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİNDE VATANDAŞLAR GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

KONYA’da, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyetine intikalinin 84’ncü yıl dönümünde düzenlenen anma merasiminde vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü için Atatürk Anıtı’nda merasim düzenlendi. Merasime, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Garnizon ve 3’üncü Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Önder Şensöz, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Törende, saat 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde hürmet duruşunda bulunuldu. Bu sırada merasime katılanlardan kimileri gözyaşlarını tutamadı.

Duygu dolu anlar yaşayan emekli öğretmen Fatma Menekşe, “Bize öyle bir işlendi ki Atatürk sevgisi, vatan sevgisi, bayrak sevgisi. Bando sesini duyunca tüylerim ürperiyor. Bu bende çocukluğumdan beri olan bir şey. Tabii ki Atamızı kaybetmenin acısı yıllar, yıllar geçse de bize çok büyük bir şekilde işlendi. Kendimi tutamadım” diye konuştu. Gözyaşlarını tutamayan Hatice Erkoç ise “Çok duygulandım. Bu günlerimizden Atatürk’ümüzün günlerine dönmeyi çok istiyorum. Vatanımızı kurtaran oydu. Biz onun bıraktığı anları yaşatamadık.” dedi.

(

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu