Haber

İbb, 1.200 Kişilik Orhangazi Feridobuttonunu Yarın İskenderun’a Gönderecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde yerle bir olan Hatay İskenderun’a gerektiğinde konaklama ve tahliyeden sorumlu olacak 1.200 kişi kapasiteli Orhangazi Vapuru’nu gönderecek. Sıcak yemek için mutfağı, barınma alanları, revir, manevi uygulama odaları, çocuklar için oyun alanları bulunan vapur, İBB merkezlerinde toplanan yardım malzemeleriyle 109 işçiyi bölgeye ulaştıracak. İBB daha sonra aynı şekilde hazırlayacağı ikinci bir vapuru da bölgeye gönderecek.

Kahramanmaraş’ta 10 ilde 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde yıkıma neden olan depremlerin ardından bölgeye yardım gönderilmeye devam ediyor. İBB, mağdurlara destek için bölgeye her biri 1.200 yolcu kapasiteli iki feribot da gönderecek. Yardım kolileri yarın sabah Hatay İskenderun’a hareket eden ilk vapur olan Orhangazi Vapuru’na yüklendi.

Gerektiğinde konaklama ve tahliye konusunda yardımcı olacak vapurlarda vatandaşların yaşam ve barınma, duş ve tuvaletlerin yanı sıra mutfak, 3 öğün 1.200 kişiye hizmet verebilecek revir ve manevi danışma odaları ile bir tanker yer alıyor. yakıt

FERİBOTTA 109 İŞÇİ BULUNACAK

Öte yandan gemide afetten etkilenen çocuklar için oyun alanları oluşturuldu. Ekip, sağlık çalışanları, psikologlar, şoförler, mutfak çalışanları, güvenlik çalışanları ve kreş öğretmenlerinin de aralarında bulunduğu toplam 109 işçi mağdurlara destek verecek.

Orhangazi Vapuru yarın saat 11.00’de İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ve Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş’ın katılımıyla Yenikapı İDO İskelesi’nden kalkacak. 25 ile 30 saat arasında sürecek yolculuğun sonunda vapurun İskenderun’a varacağı varsayılıyor.

habercaldiran.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu