Sağlık

Bekar Erkeklerin Kalp Yetersizliğinden Ölme Olasılığı Evli Erkeklere Göre İki Kat Daha Fazla

Colorado Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, evli erkeklerin sağlıklarını izleyen bir aile üyeleri olduğu için kalp yetmezliğinden ölme olasılıkları daha düşük. Bekar erkeklerin kalp yetmezliğinden ölme ihtimalinin evli erkeklere göre iki kat daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Colorado Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmada, 6.800 ABD’li yetişkinden bilgi derlendi ve kalp yetmezliği olanların hayatta kalma oranları, medeni halleriyle karşılaştırıldı.

Peki ya sonuçlar? Evli erkeklerin sağlıklarını izleyen bir akrabaları olduğu için ölme olasılığı daha düşüktür, ki bu genellikle bekar insanlarda durum böyle değildir.

Bekarlar ölüm riskinin yüksek olduğu kümeyi oluştururken, dul, boşanmış veya evlendikten sonra ayrı yaşayan erkekler evliliğin koruyucu boyutundan etkilenmeye devam ediyor.

Öte yandan çalışmada evli kadınlarda böyle bir eğilim saptanmadı.

Independent’ta yer alan habere göre ; Uzmanlar bunu kadınların kendi sağlıklarına erkeklerden daha iyi bakma konusunda daha iyi olduğu şeklinde yorumluyor. Burada kalp yetmezliğinden ölmenin ortasında medeni devletle hiçbir temas bulunamadı.

evren-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu